BallinaKryesoreU konfirmua nga PD për Bashkinë Vorë, reagon kandidati Ibrahim Bruka. Ja...

U konfirmua nga PD për Bashkinë Vorë, reagon kandidati Ibrahim Bruka. Ja kush është doktori që kërkon votën qytetare me 14 maj

Reagimi i dr.Ibrahim Brukes: “Falenderoj kryesinë e PD për vlerësimin e figurës time. Vlerësoj dhe falenderoj çdo demokrat për kontributin që ka dhënë në shërbim të demokracisë që nga vitet ‘90 dhe në çdo kohë për Bashkinë e Vorës dhe jo vetëm. Le të bashkohemi të gjithë së bashku që të mundësojmë më të mirën për Vorën!”

Ibrahim Bruka, Kandidat i Partisë Demokratike për Kryetar Bashkie në Bashkine VORE
Ibrahim Arif Bruka është lindur në 15 Shkurt 1962 në Ujmisht të Kukësit. Në vendlindje ka mbaruar arsimin 8-vjeçar të kohës. Arsimin e mesëm të përgjithshëm në vitit 1977-1981 në shkollën e mesme të bashkuar në Kukës. Gjatë viteve 1981-1982 kreu stazhin në prodhim. Në vitet 1982-1987 mbaroi studimet e larta Fakulteti i Mjekësisë, dega mjekësi e përgjithshme në Universitetin e Tiranës.
Ne vitet 1987-1988, Ibrahimi ka punuar si mjek i përgjithshëm në Kukës. Në vitet 1988-1991 ka kryer studimet post universitare për kirurgji dhe gjatë kësaj kohe është emëruar mjek kirurg në QSUT, Nënë Tereza, Tiranë.
Aktiviteti politik: Aktiv gjatë lëvizjes së dhjetorit 90’dhe në vazhdim pa shkëputje.
Në viti 2001 Ibrahim Bruka ishte kandidat për deputet dhe fitues në zonën 44 në Tiranë. Pjesmarrës i përhershëm në të gjitha fushatat për zgjedhjet qendrore dhe lokale dhe i deleguar në Tiranë dhe në qarqe të tjera. Anëtar i komisionit të disiplinës, i votuar nga Këshilli Kombëtar i kohës nga viti 2005 deri në vitin 2009. I propozuar për çdo fushatë lokale dhe qëndrore si kandidat nga Tirana, Kamza, Vora dhe Kukësi. Pjesë e primareve reale në 2020 dhe fitues i garës. Aktualisht anëtar i KKPDSH, nga Kuvendi i Korrikut 2021. Asnjë lidhje me diktaturën personalisht por dhe nga familja.
Ibrahim Bruka kandidon për Bashkinë Vorë, me qëllimin e vetëm: T’i kthejë pushtetin vendor qytetarëve të Vorës, të cilët kanë nevojë më shumë se kurrë për një vizion e qasje të re të mirëqeverisjes!
May be an image of 1 person and text
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular