Zyrtare/Ja kur do të nis Premier League, qeveria britanike jep “ok”

0

Vjen drita jeshile nga qeveria angleze për rifillimin e Premier League. Nga 1 qershori, kampionati anglez do të mund të rifillojë, ndonëse me dyer të mbyllura.

Këtë mëngjes, Boris Xhonson dhe qeveria e tij kanë prezantuar planin për rifillimin e normalitetit në Britaninë e Madhe pas karantinimit dhe kanë dhënë “ok” për fillimin e sportit profesionist.

Sporti do t’i duhet të ndjekë protokollet e parashikuar në programin prej 60 faqesh të prezantuar këtë mëngjes nëse kërkon që të rifillojë aktivitetet. Ky është një lajm i mirë për Football Associaton, që po mendon të rinisë kampionatin në datën 12 qershor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.