FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200 mijë ushtarë, i tregon muskujt botës

0

Presidenti Vladimir Putin vëzhgoi nga afër stërvitjen e madhe ushtarake që Rusia është duke mbajtur së bashku me Bjellorusinë.

Putin ishte në një poligon në Mulino në rajonin e Nizhny Novgorod dhe ndoqi manovrat ushtarake të ushtrisë ruse. Stërvitja ushtarake e quajtur “Zapad-2021” pritet të zgjasë deri të enjten e ardhshme. Sipas Daily Mail, kjo stërvitje masive ka alarmuar Ukrainën, por edhe NATO-n.

Në po marrin pjesë rreth 200 mijë trupa ushtarake, të paktën 80 avionë, më shumë se 300 tanke dhe 15 anije.

FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200FOTOT/ Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.