CHAMPIONS/ Ja 11 ekipet që kanë siguruar kualifikimin deri më tani

0

Ka mbetur edhe një ndeshje për t’u luajtur në Champions League. Mbrëmë u mbyllën pesë raundet e të gjitha grupeve, duke na dhënë kështu dhe një panoramë se cilat ekipe do të kalojë përballjen e 1/16.

Deri më tani janë plot 11 ekipe që e kanë siguruar avancimin e mëtejshëm në garën e gjatë të Champions dhe në fillim të dhjetorit do të mësohet se cilat do të jenë 5 ekipet e tjera.

E kanë siguruar një biletë për në 1/16, gjithsej 11 skuadra: Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, PSG, Bayern Munich, Inter, Juventus, Ajax, Sporting Lisbone dhe Real Madridi.

Grupet në të cilat vendi i dytë do të diskutohet në ndeshjen e fundit janë: Grupi B, ku Milan, Altetiko Madridt dhe Porto janë në gar. Te grupi E, Barcelona dhe Benfica janë në garë, te Grupi F, Villarreal dhe Atalanta janë në garë.

Grupi G, është më i engimatiku, pasi ende asnjë skuadër nuk e ka siguruar kulifikimin mes Lille, Slazburg, Sevillas dhe Wolsburg.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.